بنام خدا - سایت فرهنگی المعین
جمعه 6 می


یا مولای یا صاحب الزمان

به سایت فرهنگی المعین خوش آمدید.

امام صادق (علیه‌ السلام):

مُجَامَلَةُ النّاسِ ثُلْثُ العَقْلِ.

برخورد خوب با مردم، یک سوم خردمندی است.

رسول خدا (صلّی ‌الله ‌علیه ‌وآله):

همه شما از نسل آدم هستید و آدم از خاک است و ارجمندترین شما نزد خدا پرهیزکارترین شما است.

ثبت شده در وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت

استفاده از مطالب سایت فرهنگی المعین در جهت نشر ارزشهای دینی و اسلامی به ویژه ارزشهای شیعی حتی بدون درج منبع مجاز می باشد.

در صورت هر گونه راهنمایی تماس بگیرید

جهت نمایش بهتر مطالب از فایرفاکس FireFox استفاده نمایید

با همکاری و پشتیبانی نیاز جهان Www.NiazeJahan.Net

خلاصه قسمت بیست و ششم(26) مختارنامهReviewed by مدیر سایت المعین (نیاز جهان) on May 6Rating:

شمر و یارانش دارالاماره را محاصره می کنند و شعار مُرده باد مختار سرمی دهند و دلیل شروش خود را برتر دانستن نژاد عرب بر عجم می دانند. شمر قصد دارد با منجنیق قصر را بکوبد، بن کامل از کیان می خواهد برجها را تخلیه کنند.


مختار پس از خواندن نماز به کیان دستور می دهد دُلُدل را آماده کند، مختار تصمیم گرفته با تعدادی از یاران خود به آنها حمله کند، دروازه باز می شود، مختار و یارانش بیرون می آیند، شمر منتظر تسلیم شدن مختار است که ناگهان خبر می آورند که ابراهیم اشتر با سپاهش آنها را محاصره کرده است، درگیری آغاز می شود، بن حجاج و شبث موفق به فرار می شوند، کیان در مصاف با شمر، ضربه ای بر پای او می زند و او را زخمی می کند امّا شمر موفق به فرارمی شود. بسیاری از سران شورشی با آتش زدن خیمه ها مانع درست کرده و فرار می کنند، مختار از فرار آنها به شدت عصبانی می شود. رُفاعه نیز در برابر ابراهیم اشتر تسلیم شده و به حقانیت مختار پی می برد امّا توسط یکی از یاران خود کشته می شود.

عُمره به مادر مختار خبر سرکوب شدن شورشیان را می دهد، در محوطه بسیاری از شورشیان دستگیر شده اند تا بعد از محاکمه به زندان روند، عبدالرحمان راجع به تصمیم مختار در مورد عمرسعد می پرسد، مختار مطمئن است که عمرسعد به زودی شروط تعهدش را زیر پا می گذارد و به دام خواهد افتاد.


ارسال نظر

نام

ایمیل

سایتجمعه 6 می
742 بازدید